Edita Stuchlíková - masáže od srdce - Brno

Jak Vám mohu pomoci?

shiatsu
shiatsu

Shiatsu

Shiatsu je stará japonská léčebná technika využívající dotyk. Shiatsu znamená “tlak prsty” a právě dotykem a tlakem prstů dává praktik impulzy k vyrovnání toku životní energie. Tím aktivuje životní sílu a sebeozdravné schopnosti těla. Pro shiatsu je charakteristický celostní přístup. Jádrem shiatsu je bdělá přítomnost praktika a komunikace skrze dotyk. Jedná se o setkání dvou rovnocenných lidských bytostí (ošetřujícího a ošetřovaného) a důležitý je vzájemný respekt, důvěra a laskavost jeden ke druhému. Během shiatsu využíváme také techniky rotací a protahování končetin, kloubů a meridiánů, ovlivňujeme fungování celého energetického systému těla, ošetření probíhá v oblečení (doporučuje se pohodlný bavlněný oděv) a na zemi (futonu,
matraci). Setkání trvá 60–90 minut a skládá se z úvodního rozhovoru, ošetření a závěrečné relaxace.

Cena 90 min. - 1.000 Kč

V čem nám může pomoci shiatsu?

Shiatsu nám může pomoci při řešení rozličných potíží, např.: astma, bolesti břicha, bolesti hlavy, bolesti krku, bolesti zad, cukrovka, deprese, dušnost, ischias, kožní problémy, chronický únavový syndrom, napětí, nedostatek vůle, nedostatek sebedůvěry, nerozhodnost, neklid, nespavost, osteoartróza, PMS/ menstruační problémy, problémy s početím, problémy s nadměrným pocením, revmatismus, strach, sexuální problémy, smutek, stres, syndrom karpálního tunelu, syndrom neklidných nohou, šok (úmrtí blízké osoby, těžká životní událost), tlak na hrudi, úzkost, pracovní vyhoření, vysoký/nízký krevní tlak, zácpa, záněty močových cest, zažívací problémy, zmrzlé rameno a další… Shiatsu zvyšuje vědomí sebe sama, citlivost, posiluje a vyživuje životní sílu, uvolňuje napětí. Shiatsu obecně zvyšuje kvalitu života a může být použito i jako preventivní metoda.

Shiatsu se obvykle nepoužívá při akutní fázi onemocnění; infekčních chorobách; nádorovém onemocnění; v prvním trimestru těhotenství. Shiatsu nemá žádné vedlejší účinky. Klienti se po ošetření mohou ovšem cítit různě. Někdo bude veselý, bude se cítit uvolněně a svobodně, jiný klient může být smutný, vzteklý, bude mu těžko, objeví se horečka, průjem, nevolnost. Často také, pokud máme nějakou nedoléčenou nemoc, zdravotní problémy, příznaky se mohou na pár dní zhoršit. Není to nic vážného, ale naopak naše tělo se čistí a nečistoty z těla odcházejí ven.

Ošetření doznívání několik dní až týden.

Dárkové poukazy - Shiatsu

Darujte sobě, nebo svým nejbližším dárek v podobě dotykové terapie. Výhodné balíčky:

Pokud máte o dárkový poukaz zájem, napište mi email nebo mi rovnou zavolejte s domluvíme se spolu. 

Watsu

Watsu® je relaxační technika, při které se můžete velmi příjemně protáhnout, uvolňuje klouby, svaly, fascie a nervově pohyblivé orgány, zlepšuje dýchání a zklidňuje mysl. Terapie navozuje hluboké uvolnění a spojení se sebou samým. Při terapii Watsu® nepůsobí gravitační síla, není třeba překonávat zátěž jako v běžném prostředí, což výrazně ovlivňuje kvalitu pohybu. Terapie aktivuje parasympatický nervový systém, který je zodpovědný za relaxaci, uvolnění svalů, trávení a dýchání. Watsu® probíhá ve vodě ohřáté na 33 až 34 stupňů, kde se navodí stav beztíže. Minimalizací tělesné hmotnosti a vypnutím tělesných smyslů dochází k hluboké regeneraci nervového a svalového systému. K tomu, aby mohl klient pohodlně a bezpečně ležet na hladině, má na nohou upevněné speciální plováky/pásky, které ho nadlehčují. Terapeut následně vede tělo klienta plynulými pohyby do různých mobilizačních a protahovacích pozic. Jeho ruka pod hlavou podepírá krční páteř ve správné poloze. Je důležité, aby se klient cítil ve vodě bezpečně. Teplá voda navozuje hluboký pocit klidu a uvolnění i při manipulaci s tělem

Cena za 55 min. - 1.500 Kč*

*cena včetně pronájmu bazénu.

Dárkové poukazy - Watsu

Darujte sobě, nebo svým nejbližším dárek v podobě Aquaterapie. Výhodné balíčky:

Pokud máte o dárkový poukaz zájem, napište mi email nebo mi rovnou zavolejte s domluvíme se spolu. 

Indikace:

chronická a akutní bolesti
hyperaktivita
uvolnění stresu a napětí na fyzické, emoční i mentální úrovni
potíže se spánkem, úzkost, deprese, slabost
bolest hlavy, migrény, bolesti krční páteře, bolesti zad, menstruační obtíže
snížení stresu
nachlazení, respirační onemocnění včetně astma bronchiale, obtíže s dýcháním
neurologické problémy
zotavování po úrazech a pooperačních stavech
revmatoidní artritida
skoliózy
napětí svalů, kloubů a páteře
sexuální dysfunkce
v těhotenství pro zmírnění bolestí v kříži a bolesti nohou
pozitivní naladění / přirozené antidepersivum

Kontraindikace:

Infekční a febrilní stavy
Akutní zápalové onemocnění
Nepředvídatelná střevní inkontinence, opakované infekce močových cest
Onemocnění ledvin
Akutní poranění kostí, kloubů, vazů, poranění páteře
Otevřené rány
Tracheostomie, selhávání srdce, nestabilní angina pectoris, nestabilní a extrémně nízký nebo vysoký tlak
Pacient po nedávném krvácení do mozku
Hluboká žilní trombóza

Perforace ušního bubínku
Cardiovasculární onemocnění
Epilepsie – obzvláště pokud je nekontrolovatelná – pravděpodobnost záchvatu
Diabetes – nekompenzovaný diabetes – terapie je vhodná, ale je třeba věnovat zvláštní pozornost na čas dávkování léku
Přecitlivělost na chemické přípravky používané v bazénu (chlor, brom, atd.)
Neschopnost termoregulace

Masáž na lehátku za použití oleje. Klasická masáž zaštiťuje řadu technik. Rozsah, intenzita a cíl masáže se konzultuje individuálně. Během masáže dochází ke zvýšenému prokrvení svalů i fascií, podpoře trávení a stimulaci látkové výměny. To umožňuje zvýšené vylučování odpadních látek z těla. Dodává energii a připravuje na fyzický výkon. Je vhodná i po náročném fyzickém výkonu, když jsou svaly namožené, vlivem stresu, nemoci, špatných pohybových stereotypů, nadměrné či jednostranné pracovní zátěži, vyžadující soustředění, sezení u počítače. Masáž má samozřejmě také své kontraindikace, mezi které patří těhotenství, křečové žíly, nádorová onemocnění, hořečnatá, infekční či akutní zánětlivá onemocnění, těžké krvácivé stavy a poruchy prokrvení, onemocnění břišní dutiny a opilost. Vhodné také není absolvovat masáž bezprostředně po jídle nebo po velké fyzické námaze.

Cena za jednu hodinu - 800 Kč
Cena za 30 minut - 400 Kč